Album

The Best Polish Illustrators

Najlepsi Polscy Ilustratorzy


Uwaga!
Strona archiwalna.
Nie jest aktualizowana, więc niektóre informacje mogą być nieaktualne.

Nakład na wyczerpaniu. 

Wysyłka na początku maja 2018 r.


Wydaliśmy najlepszy album z ilustracjami, jaki kiedykolwiek powstał. 🙂

Naszym celem jest propagowanie polskiej sztuki na szerokim forum.

Dlatego album trafi do czytelników, artystów i wydawców na całym świecie!

Co to jest The Best Polish Illustrators

To ekskluzywny i niepowtarzalny album.
Na ponad 300 stronach prezentujemy najwspanialsze prace 39 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów. Od dziesięcioleci nie powstała podobna pozycja i uznaliśmy, że najwyższy czas to zmienić.

Po wielu latach zwolnienia, da się dziś zauważyć, że polska ilustracja wraca do łask.

Od 2012 roku, gdy w magazynie {slow} publikowaliśmy więcej ilustracji niż jakikolwiek inny tytuł, popularność ilustracji ciągle rośnie. Nadszedł idealny moment, aby zaprezentować polskich artystów na światowym forum. Taki jest nasz cel, zgodny z celami statutowymi fundacji i naszą wewnętrzną potrzebą. Najbliższe miesiące poświęcamy na prace nad albumem i starania aby cały świat o nim i o naszych twórcach usłyszał.

Nakład jest ograniczony...

Wydrukowaliśmy 5000 egzemplarzy…

Udostępnij...

Wesprzyj nas…

Perfekcyjna oprawa, papier i druk

Album wykonany jest na najwyższym dostępnym poziomie. Wybraliśmy niepowlekany, szlachetny, matowy papier, aby podkreślić wszystkie cechy ilustracji, bo przecież to właśnie na takim papierze najczęściej tworzą artyści. Drukować będziemy techniką offsetową w wysokiej liniaturze, aby wydobyć najmniejsze szczegóły i subtelności oraz wiernie odzwierciedlić kolory. Litery wytłoczymy złotą folią, a biało czerwona kolorystyka okładki podkreślać ma fakt, że w albumie znajdują się wspaniałe prace polskich ilustratorów.
Możesz wybrać jedną z dwóch wersji językowych: polską lub angielską.

Specyfikacja techniczna albumu

Format: A4 (210×297 mm), bez etui (pudełka)
Ilość stron: 312
Grubość: ponad 30 mm
Papier wewnątrz: Munken Polar 130 g/m², od firmy Arctic Paper
Papier na okładce: Tektura około 3 mm oklejana barwionym w masie, czerwonym Courious Skin od Antalis
Druk: Offset, full color
Oprawa: Twarda, szyta
Uszlachetnienia: Złocenia na okładce i etui, przetłoczenia, lakier, foli na etui
Zawartość: rozbudowana prezentacja około 39 polskich ilustratorów
Wersja językowa: Polska lub Angielska (do wyboru)
Wysyłka albumu: 20 grudnia 2016
Sposób wysyłki: Firma kurierska UPS

Jest też wiele ciekawych rozwiązań, które podnoszą atrakcyjność albumu, a pokazać ich tu się nie da. Na przykład niesamowitej jakości papier, czy przetłoczenia. Zrobimy wszystko, aby album, gdy już go otrzymasz, robił lepsze wrażenie niż to co tu widzisz. Album w wersji finalnej może nieznacznie różnić się od tego zaprezentowanego na wizualizacjach, które tu prezentujemy. Różnice jednak – jeśli nawet się pojawią – będą minimalne i jedynie takie, które uzasadnione są użytymi technologiami. Wszystkie opisane powyżej parametry techniczne oczywiście zostaną zachowane.

Treść, czyli to co najważniejsze

Przez wiele lat Polska słynęła z wspaniałej ilustracji i plakatu. Jednak ostatnie lata nie były łaskawe dla tej dziedziny sztuki. Pierwsze symptomy powrotu popularności polskiej ilustracji pojawiły się około 2012 roku.
Tu warto podkreślić, że wydawany przez fundację SLOW magazyn {slow}, poprzez liczne publikacje prac polskich ilustratorów, znacząco przyspieszył i wspomógł ten proces. Widząc, jak wiele dobrego wniosły nasze publikacje z lat 2012 – 2016 zdecydowaliśmy się wydać wspólnie z Wami album The Best Polish Illustrators. Na polskim rynku nie było podobnego wydawnictwa od kilkudziesięciu lat! W tym albumie skupiliśmy się na ilustracji prasowej, bo nie sposób na 300 stronach zaprezentować wszystkich, wspaniałych polskich ilustratorów.

Czym kierowaliśmy się przy wyborze ilustratorów

Listę ilustratorów gromadziliśmy od niemal dwóch lat. Zależało nam na obiektywnym wyborze, jeśli w ogóle mówić można o obiektywizmie czy wartościowaniu gdy ocenie poddawana jest sztuka czy dzieło. Dlatego do podjęcia ostatecznej decyzji zaangażowaliśmy wiele osób z różnych środowisk: akademickiego, artystycznego, a także dziennikarzy, kulturoznawców, historyków sztuki. W skutek wielu dyskusji, a ostatecznie, z drżeniem serca, poprzez oddanie głosów, dokonaliśmy wyboru. Jest to wybór subiektywny, bo każdy wybór taki jest. Zrobiliśmy jednak wszystko, aby w albumie znaleźli się najlepsi polscy ilustratorzy.

Stroniliśmy od wskaźników popularności, nie ulegaliśmy presji, trendom czy stereotypom.
Skupiliśmy się na ilustracji.

Bardzo zależy nam na tym, aby album TBPI stanowił wizytówkę i godnie reprezentował polskich ilustratorów w europie i na świecie. Najlepsi polscy ilustratorzy wg SLOW stanowią przekrój współczesnej twórczości ze szczególnym uwzględnieniem ilustracji prasowej.

Poniżej prezentujemy część spośród kilkudziesięciu nazwisk artystów, których sylwetki zostaną zaprezentowane w The Best Polish (Press) Illustrators – No. 1.

Powyżej prezentujemy projekty niektórych stron z albumu The Best Polish Illustrators No.1. Ponieważ cały czas pracujemy nad projektem, niektóre z nich mogą ulec zmianom. Nie pokazujemy tu wszystkich stron czy autorów, bo przygotowanie wizualizacji wymaga sporo czasu, którego ostatnio troszkę nam brakuje. Listę będziemy sukcesywnie uzupełniać wiec zachęcamy do odwiedzania tej strony co jakiś czas.

Album wydajemy w przedsprzedaży

Jesteśmy fundacją, organizacją non-profit. Dlatego najważniejszy nie jest dla nas zysk, a efekt zgodny z celami statutowymi fundacji SLOW. Realizacja projektu dzięki funduszom zgromadzonym w przedsprzedaży pozwala na perfekcyjne zoptymalizowanie kosztów i poświęcenie całej uwagi i budżetu wartości merytorycznej i jakości. Ten sposób sprawdził się perfekcyjnie podczas wydawania kolejnych numerów magazynu {slow}.

Dziękujemy Wam za to! 

Jesteśmy w pełni niezależni. Nie idziemy na kompromisy.
Dzięki Wam wydamy najlepszy album jaki kiedykolwiek powstał.

Będziecie musieli poczekać na The Best Polish Illustrators do grudnia, kupujecie go w ciemno, decydując się na udział w projekcie rezygnujecie z możliwości rezygnacji w trakcie, polegacie wyłącznie na naszym słowie… To wszystko powoduje, że nasza determinacja sięga zenitu i za punkt honoru stawiamy sobie nie tylko spełnić Wasze oczekiwania, ale dać Wam więcej niż oczekujecie.

Wydawcy Honorowi

Każdy, kto zamówił album The Best Polish Illustrators w pierwszym etapie przedsprzedaży i zaznaczy tą opcję w zamówieniu, został wpisany na wieki, na pierwszych strona albumu, na liście HONOROWYCH WYDAWCÓW. Album sfinansowaliśmy wyłącznie z funduszy zgromadzonych dzięki Waszemu zaufaniu i chcemy aby pozostał po tym trwały ślad.

Poniżej prezentujemy listę Honorowych Wydawców.

Dziękujemy Wam !

Galerie, wydawnictwa, księgarnie...

Zachęcamy do kontaktu wszystkie instytucje, które są w stanie i chcą pomóc nam w pokazaniu Albumu jak największej widowni.
Celem statutowym fundacji {slow} jest promowanie polskiej sztuki na arenie Polskiej i światowe dlatego tak ważne jest, aby informacja o jego powstaniu dotarła wszędzie. Dzwońcie (22.487.51.81), piszcie (redakcja@beslow.pl), udostępniajcie, z pewnością wspólnie znajdziemy wiele rozwiązań, które pomogą nam osiągnąć cel, a Wam dostarczą wielu korzyści.
Zachęcamy też do kontaktu osoby, które zechcą nas wesprzeć w rozpropagowaniu informacji o The Best Polish Illustrators w kraju i za granicą.

1000 pierwszych egzemplarzy


99 zł


Album The Best Polish Illustrators taniej


Wpis na listę Honorowych Wydawców


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wersja językowa do wyboru (PL lub EN)


Wewnętrzny Newsletter


Oficjalne podziękowania


Etap I zakończony wielkim sukcesem po 14 z 60 planowanych dniach przedsprzedaży.
Dziękujemy! Album powstanie 🙂

Do 2000 egzemplarzy


120 zł


Album The Best Polish Illustrators


Jeszcze kilka miejsc
na liście Honorowych Wydawców


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wersja językowa do wyboru (PL lub EN)


Wewnętrzny Newsletter

Do 20.12.2016, do 23:00


140 zł


Album The Best Polish Illustrators


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wewnętrzny Newsletter