Album

The Best Polish Illustrators 2

Najlepsi Polscy Ilustratorzy w kategorii ilustracji koncepcyjnej

Co to jest The Best Polish Illustrators | No. 2

To ekskluzywny i niepowtarzalny album.
Na 312 stronach prezentujemy najwspanialsze prace około 30 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów z kategorii CONCEPT ART. Znaleźliśmy też miejsce, aby w nieco bardziej rozbudowanej formie zaprezentować kilka najciekawszych projektów. Przecież polscy artyści tworzą gry czy filmy animowane, które zyskują uznanie i odnoszą sukcesy na całym świecie.
Album jest kontynuacją serii The Best Polish Illustrators, której pierwszą część poświęciliśmy ilustracji prasowej. Pierwszy, czerwony tom, możesz zobaczyć tu: TBPI 1

Honorowi Wydawcy i przedsprzedaż

Projekt realizujemy w przedsprzedaży. To gwarancja, że każdy album trafi tylko do tych, którzy naprawdę go chcę i potrzebują. Dzięki zgromadzeniu zamówień przed wydaniem albumu, możemy bardzo precyzyjnie zaplanować nakład. To pozwali zoptymalizować koszty, a każdą złotówkę wydamy na podniesienie jakości.
Pragniemy Wam podziękować za zaufanie i cierpliwość, dlatego pierwsze strony przeznaczyliśmy dla współwydawców albumu czyli tych. Jeśli zechcesz znaleźć się na tych stronach i pozostawić ślad po swoim wkładzie w The Best Polish Illustrators 2, wystarczy, że zamówisz TBPI 2 w pierwszym etapie przedsprzedaży, a w zamówieniu wpiszesz swoje imię i nazwisko. Wydrukujemy je i zostanie tam na zawsze!

Wpisz ten kod w zamówieniu!

ALBUM2
0

Tyle zamówień zebraliśmy... ❤️

Potrzebujemy 1000 zamówień

Wpisz ten kod w zamówieniu!

ALBUM2

Nakład jest ograniczony

Udostępnij...

Wesprzyj nas…

Czym jest CONCEPT ART

To stosunkowo nowa dziedzina ilustracji. Jej początki datuje się na pierwszą połowę ubiegłego wieku.
Określenie CONCEPT ART (grafika koncepcyjna) stosuje się do tej ilustracji, której celem jest zaprezentowanie pomysłu. Wcześniej ilustratorzy koncepcyjni odnajdowali się głównie w projektowaniu (raczej wymyślaniu) maszyn, np. samochodów, pociągów, statków kosmicznych. Dziś jednak, grafika koncepcyjna znajduje zastosowanie przede wszystkim w filmie, grach komputerowych czy komiksie. Nie jest tu ważna technika, liczy się kreatywność. W efekcie powstają przedmioty, postacie, a nawet całe światy przeniesione z wyobraźni ilustratora na monitor, papier czy płótno.

Perfekcyjna oprawa, papier i druk

Album wykonany jest na najwyższym dostępnym poziomie. Wybraliśmy niepowlekany, szlachetny, matowy papier, aby podkreślić wszystkie cechy ilustracji, bo przecież to właśnie na takim papierze najczęściej tworzą artyści. Drukować będziemy techniką offsetową w wysokiej liniaturze, aby wydobyć najmniejsze szczegóły i subtelności oraz wiernie odzwierciedlić barwy. Litery wytłoczymy srebrną folią, która idealnie kontrastuje z czarną okładką i koresponduje z białym etui. Oprawa – choć w zdecydowanych barwach – jest jednak neutralna w stosunku do zawartości. Ilustracja koncepcyjna jest bogata i barwna – nie chcieliśmy, aby okładka konkurowała z zawartością. Poprawiliśmy też kilka szczegółów w stosunku do pierwszego tomu, więc ten, tom drugi jest jeszcze bardziej dopracowany.
Możesz wybrać jedną z dwóch wersji językowych: polską lub angielską.

Specyfikacja techniczna albumu

Format: A4 (210×297 mm), bez etui (pudełka)
Ilość stron: 312
Grubość: ponad 40 mm
Papier wewnątrz: Munken Polar 130 g/m², od firmy Arctic Paper
Papier na okładce: Tektura około 3 mm oklejana barwionym w masie, czarnym metalicznym papierem.
Druk: Offset, full color
Oprawa: Twarda, szyta
Uszlachetnienia: Srebrzenie na okładce i etui, przetłoczenia, lakier, foli na etui (także wewnątrz)
Zawartość: rozbudowana prezentacja około 35 polskich ilustratorów i kilku projektów (gry, filmy)
Wersja językowa: Polska lub Angielska (do wyboru)
Wysyłka albumu: maj 2017
Sposób wysyłki: Firma kurierska UPS

Jest też wiele ciekawych rozwiązań, które podnoszą atrakcyjność albumu, a pokazać ich tu się nie da. Na przykład niesamowitej jakości papier, przetłoczenia czy metaliczna struktura papieru okładki. Zrobimy wszystko, aby album, gdy już go otrzymasz, robił lepsze wrażenie niż to co tu widzisz. Album w wersji finalnej może nieznacznie różnić się od tego zaprezentowanego na wizualizacjach. Różnice jednak – jeśli nawet się pojawią – będą minimalne i jedynie takie, które uzasadnione są użytymi technologiami. Wszystkie opisane powyżej parametry techniczne oczywiście zostaną zachowane.

Wspaniały prezent lub pamiątka

Będzie nam niezmiernie miło jeśli album znajdzie się w Twojej bibliotece. Możesz także zrobić komuś bliskiemu niepowtarzalny prezent. Nigdy wcześniej w Polsce nie powstała podobna pozycja. Z pewnością osoba obdarowana doceni tak unikalny upominek.
Warto dodać, że album zapakowany jest w podwójne pudełko. Tak, aby po rozpakowaniu przesyłki, którą dostarczy kurier, w środku było nienaruszone, gotowe do sprezentowania, eleganckie pudełko. Tak zapakowaliśmy pierwszy tom:

Treść, czyli to co najważniejsze

Polska słynie z wspaniałej ilustracji prasowej, koncepcyjnej i plakatu. Jednak ostatnie lata nie były łaskawe dla tej dziedziny sztuki. Pierwsze symptomy powrotu popularności polskiej ilustracji pojawiły się około 2012 roku.
Tu warto podkreślić, że wydawany przez fundację SLOW magazyn {slow}, poprzez liczne publikacje prac polskich ilustratorów, znacząco przyspieszył i wspomógł ten proces. Widząc, jak wiele dobrego wniosły nasze publikacje z lat 2012 – 2017 zdecydowaliśmy się wydać wspólnie z Wami album The Best Polish Illustrators. Na polskim rynku nie było podobnego wydawnictwa od kilkudziesięciu lat! W tym albumie skupiliśmy się na ilustracji koncepcyjnej (CONCEPT ART), bo nie sposób na 300 stronach zaprezentować wszystkich, wspaniałych polskich ilustratorów.

Kolekcja polskich ilustratorów

Kilka lat temu zapragnęliśmy wydać album z polska ilustracją. Gdy rozpoczęliśmy nad nim prace, największym problemem okazał się wybór. Nie sposób lekka ręką, spośród kilkuset wspaniałych artystów wybrać kilkudziesięciu. Postanowiliśmy pogrupować artystów w zależności od rodzaju ilustracji jaką tworzą i wydać kilka tomów. Wydaliśmy już album z ilustracja prasową, tu zbieramy środki na wydanie drugiego tomu, z ilustracją koncepcyjną. Marzy nam się jeszcze ilustracja książkowa i polski plakat. Będziemy dumni, jeśli zdecydujesz się na uzupełnienie swojej kolekcji, a jeśli nie masz jeszcze pierwszego tomu, koniecznie zajrzyj tu: Kolekcja TBPI. Każdy z kolejnych tomów wydajemy tak, aby wszystkie stanowiły niepodzielną całość i obejmowały maksymalny zakres twórczości polskich ilustratorów. Zarówno współczesnych, jak i tych tworzących wiele lat temu.

Marzy nam się kolekcja...

The best Polish Illustrators | No. 1. | PRESS
The best Polish Illustrators | No. 2. | CONCEPT ART
The best Polish Illustrators | No. 3. | BOOK
The best Polish Illustrators | No. 4. | POSTERS

Czym kierowaliśmy się przy wyborze ilustratorów

Listę ilustratorów gromadziliśmy od niemal dwóch lat. Zależało nam na obiektywnym wyborze, jeśli w ogóle mówić można o obiektywizmie czy wartościowaniu gdy ocenie poddawana jest sztuka czy dzieło. Dlatego do podjęcia ostatecznej decyzji zaangażowaliśmy wiele osób z różnych środowisk: akademickiego, artystycznego, a także dziennikarzy, kulturoznawców, historyków sztuki. W skutek wielu dyskusji, a ostatecznie, z drżeniem serca, poprzez oddanie głosów, dokonaliśmy wyboru. Jest to wybór subiektywny, bo każdy wybór taki jest. Zrobiliśmy jednak wszystko, aby w albumie znaleźli się najlepsi polscy ilustratorzy.

Stroniliśmy od wskaźników popularności, nie ulegaliśmy presji, trendom czy stereotypom.
Skupiliśmy się na ilustracji.

Bardzo zależy nam na tym, aby album TBPI No. 2 | CONCEPT ART stanowił wizytówkę i godnie reprezentował polskich ilustratorów w europie i na świecie. Najlepsi polscy ilustratorzy wg SLOW stanowią przekrój współczesnej twórczości ilustratorów koncepcyjnych.

Za kilka dni, poniżej zaprezentujemy część spośród kilkudziesięciu nazwisk artystów, których sylwetki zostaną zaprezentowane w The Best Polish Illustrators | No. 2. | CONCEPT ART

Album wydajemy w przedsprzedaży

Jesteśmy fundacją, organizacją non-profit. Dlatego najważniejszy nie jest dla nas zysk, a efekt zgodny z celami statutowymi fundacji SLOW. Realizacja projektu dzięki funduszom zgromadzonym w przedsprzedaży pozwala na perfekcyjne zoptymalizowanie kosztów i poświęcenie całej uwagi i budżetu wartości merytorycznej i jakości. Ten sposób sprawdził się perfekcyjnie podczas wydawania kolejnych numerów magazynu {slow} i przy wydaniu pierwszego tomu The Best Polish Illustrators.

Dziękujemy Wam za to! 

Jesteśmy w pełni niezależni. Nie idziemy na kompromisy.
Dzięki Wam wydamy najlepszy album jaki kiedykolwiek powstał.

Będziecie musieli poczekać na The Best Polish Illustrators 2 do maja, kupujecie go w ciemno, decydując się na udział w projekcie rezygnujecie z możliwości wycofania zamówienia w trakcie, polegacie wyłącznie na naszym słowie… To wszystko powoduje, że nasza determinacja sięga zenitu i za punkt honoru stawiamy sobie nie tylko spełnić Wasze oczekiwania, ale dać Wam więcej niż oczekujecie.

Wydawcy Honorowi

Każdy, kto zamówi album The Best Polish Illustrators 2 w pierwszym etapie przedsprzedaży zostanie wpisany na wieki, na pierwszych strona albumu, na liście HONOROWYCH WYDAWCÓW. Oczywiście, jeśli wpisze swoje imię i nazwisko w odpowiednim polu w zamówieniu. Album finansujemy wyłącznie z funduszy zgromadzonych dzięki Waszemu zaufaniu i chcemy aby pozostał po tym trwały ślad.

Wpisz ten kod w zamówieniu!

ALBUM2

Ten projekt, to nie tylko album...

Wraz z wydaniem pierwszego tomu TBPI, rozpoczęliśmy cykl wystaw na całym świecie, na których prezentujemy opublikowane w albumie prace. Pierwsza wystawa z cyklu The Best Polish Illustrators odbyła się w Instytucie Polskim w Wiedniu. Bardzo dziękujemy całej ekipie Instytutu za perfekcyjną organizację i za zainteresowanie Wiedeńczyków polska sztuka. Wystawa już pierwszego dnia odniosła wielki sukces gromadząc setki odwiedzających. Planujemy kolejne wystawy, między innymi  w Berlinie, Nowym Jorku, Budapeszcie, Pradze, Paryżu… Podobny los czeka prace opublikowane w drugim tomie 🙂
Kilka zdjęć z wiedeńskiej wystawy znajdziecie poniżej.

Galerie, wydawnictwa, księgarnie...

Zachęcamy do kontaktu wszystkie instytucje, które są w stanie i chcą pomóc nam w pokazaniu Albumu jak największej widowni.
Celem statutowym fundacji {slow} jest promowanie polskiej sztuki na arenie Polskiej i światowe dlatego tak ważne jest, aby informacja o jego powstaniu dotarła wszędzie. Dzwońcie (22.487.51.81), piszcie (redakcja@beslow.pl), udostępniajcie, z pewnością wspólnie znajdziemy wiele rozwiązań, które pomogą nam osiągnąć cel, a Wam dostarczą wielu korzyści.
Zachęcamy też do kontaktu osoby, które zechcą nas wesprzeć w rozpropagowaniu informacji o The Best Polish Illustrators w kraju i za granicą.

timeline_pre_loader
Harmonogram realizacji The Best Polish Illustrators | No. 2 | CONCEPT ART

1000 pierwszych egzemplarzy


160 zł 100 zł


Album The Best Polish Illustrators 2 taniej


Wpis na listę Honorowych Wydawców


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wersja językowa do wyboru (PL lub EN)


Wewnętrzny Newsletter


Oficjalne podziękowania

W niższej cenie zostało tylko
0
albumów...

Do 2000 egzemplarzy


160 zł 130 zł


Album The Best Polish Illustrators 2


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wersja językowa do wyboru (PL lub EN)


Wewnętrzny Newsletter

Do 30.04.2017, do 23:00


160 zł 150 zł


Album The Best Polish Illustrators 2


Bezpłatna przesyłka w Polsce 


Wewnętrzny Newsletter

Wpisz ten kod w zamówieniu!

ALBUM2

Do wysyłki albumu zostało…

2017/05/25 12:00:00